The track will be open for training at 09:00
*Races are organized in strict timeframe
Правила на шампионата
  • ЛЕТЕН ЛЮБИТЕЛСКИ ШАМПИОНАТ и SWS СЕРИИ 2019

Шампионатът се провежда в две възрастови групи - до 15 години (Junior Cup) и над 15 години (Sprint Cup).
    ЗА ПЪРВИ ПЪТ в шампионата над 15 години ще има класиране в два класа – „Master“ и „Pro“, които се формират на база постигнатите резултати от всеки пилот.
    Участието в Летния Любителски Шампионат носи 10% ОТСТЪПКА от цената на клиентско състезание и допълнителна 10% ОТСТЪПКА за пакети от 5, 10 и 15 минути картинг.
    (Заб: допълнителната отстъпка и персоналната отстъпка за натрупани километри не може да надвишава 30%. Отстъпките важат до следващ кръг на шампионата и се подновяват при последвало участие).
    ЛЕТНИЯТ ЛЮБИТЕЛСКИ ШАМПИОНАТ е разделен на кръгове, като за всеки кръг покани получават най-бързите пилоти присъединени в лигата на шампионата в RaceFacer.com.
    Телефон за допълнителна информация: 0899 901 981
    Състезателите са длъжни да имат регистрация в RaceFacer.com и да се присъединят към лигата на шампионата. Състезателите могат да се записват предварително на интернет страницата на СВЕТОВНИТЕ СОДИ СЕРИИ (www.sodiwseries.com).

National Endurance Championship | RaceFacer 2019
From 24.03.2019 to 17.11.2019 • Teams: 2-4 • Rounds: 12 • Price (team/round): 260 lv. (Sofia) • 180 lv. (Varna/Lauta)
  • ПИСТИ ДОМАКИНИ

София Картинг Ринг (София), Картинг писта Лаута (Пловдив), Картинг писта Варна (Варна)

• БРОЙ КРЪГОВЕ

12 кръга

• ОТБОРИ

До участие в шампионата се допускат отбори съставени от минимум двама и максимум четирима участници. Минималната възраст за участик в отбор е 16 години.
    В шампионата могат да се включат неограничен брой отбори, но за всеки кръг бройката на участващите отбори е лимитирана в зависимост от възможностите на съответната картинг писта.
    При първоначалната регистрация на отбор той трябва да заяви капитан. Капитанът провежда официалната кореспонденция с организаторите. Той е носител на правата върху името на отбора и спечелените точки по време на шампионата.
    За първоначална регистрация на отбор се счита първата заявка за участие в кръг от шампионата. Тя трябва да съдържа информация за името на отбора, членовете на отбора да е посочен капитанът на отборът и да има заявени официални имейл и телефон за контакт с отбора.

• ЗАЯВКИ ЗА УЧАСТИЕ

Заявки за участие в кръг се подават по имейл до съответната картинг писта домакин на кръга.
    Заявки за участие започват да се приемат 10 дни преди съответния кръг и спират да се приемат 3 дни преди кръга.
    Ако подадените заявки са повече от максималният възможен брой на участващи отбори на съответната картинг писта то се взема предвид времето на постъпване на заявката, като предимство имат отборите подали първи заявките си и заплатили такса за участие.

Имейл адреси за подаване на заявки за участие:
    София Картинг Ринг - office@sofiakarting.com - 0899 907 981
    Картинг писта Лаута - deltakart@gmail.com - 0899 907 991
    Картинг писта Варна - varnakarting@abv.bg - 0899 901 981

Всеки отбор ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да се регистрира:
    1. В платформата RACEFACER.COM 2. Ако иска да участва в класирането на Соди Сериите трябва да се регистрира и на адрес www.sodiseries.com

• КЛАСИРАНЕ

Класирането се извършва на база спечелени точки на отбор от всеки кръг. За класирането се вземат спечелените точките от максимум 8 състезания на отбор (това са 8-те състезания, в които отборът е спечелил най-много точки)
    Пр: Ако отбор е участвал в 10 старта то за крайното класиране ще се смятат точките спечелени от 8-те старта с най-предно класиране на отбора

Ако два или повече отбора завършат шампионата с равен брой точки за определяне на по-предно класиране се вземат следните допълнителни критерии:
    1. Брой участия в състезания
    2. Повече по-предни класирания (сравняват се колко първи, втори, трети и т.н. места има спечелени от отбора по време на шампионата)

• ТОЧКУВАНЕ

За всеки кръг от шампионата точки получават отборите, които се класират от 1-во до 8-мо място както следва: